Fundacja Czas to Miłość

Chrzest 966

Miło nam poinformować Państwa, że Fundacja „Czas to Miłość” realizuje projekt o nazwie „Znaczenie chrztu Polski w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia” w ramach programu CHRZEST 966 Narodowego Centrum Kultury.

Publikacją pierwszego z trzech tzw. tomów „Milenijnych” pragniemy otworzyć skarbiec myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w roku 1000-lecia chrztu Polski pochyla się nad tajemnicą tego wydarzenia zarówno wymiarze religijnym jak i narodowym. Nauczanie Prymasa Tysiąclecia wyrażone w licznych homiliach i przemówieniach roku 1966 stanowi ogromne źródło mądrości i wiedzy historycznej dotyczącej chrześcijańskich korzeni polskiej państwowości.

Tomy „Milenijne” są częścią wielkiego przedsięwzięcia wydawniczego w postaci Dzieł Zebranych Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dzieła te nie były dotąd nigdy w całości publikowane i szerzej udostępnione.

Wydaniu pierwszego z trzech tomów roku 1966 towarzyszyć będzie również bezpłatny e-book w wersji elektronicznej. Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu.